Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ESENYURT - Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi

Esenyurt Kıraç Lisesi Tarihçe

Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda Atatürk ilke ve inkılâplarına ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen, kavrayan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven, insan haklarına saygılı ve anayasanın temel ilkelerine dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine kaşı görev ve sorumluluklarını bilen fertler olarak öğrencilerimizi yetiştirmeyi kendimize amaç edinmiş olan bizler, okul idaresi ve öğretmenler olarak okulumuzdaki görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Öğrencilerimizi beden, zihin, ruh ve duygu bakımından sağlıklı bir şekilde gelişmiş karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip; topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek ve de ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda  birlikte iş görme kabiliyeti kazandırmak suretiyle  hayata en iyi şekilde hazırlamaya çalışmaktayız.

Bu amaçlar doğrultusunda eğitim öğretime devam etmekte olduğumuz okulumuz 2009 yılında Esenyurt’da öğretime açılmıştır. Yüz ölçümü itibariyle 5182 metrekarelik bir alanda 4 katlı olarak, tek bina üzerine inşa edilmiş olan  32 derslik,1 müdür odası, 1müdür yardımcısı odası,  1 öğretmenler odası, 1 bilgisayar laboratuarı,  1 tiyatro salonu, 1 spor salonu, 1 kütüphane salonu bulunmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür, 4 Müdür Yardımcısı, 3 Rehber öğretmen, 81 Öğretmen 1 Memur, 1 Kütüphane memuru,  4 Temizlik görevlisi ve 1 Güvenilik görevlisi bulunmaktadır.

Okulumuzun öğretim şekli ikili öğretim – Sabah(Genel lise) -öğle(Anadolu Lisesi)  grubu şeklindedir. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Hulusi İPEK                     

                                                                                                       Okul Müdürü                  

Yayın: 2012-12-14 - Güncelleme: 2016-02-06 11:23:48 - Görüntülenme: 5574